Böjti fegyelem

Az Egyházi Törvénykönyv 1253. kánonja alapján a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia az alábbiak szerint határozza meg a böjti fegyelmet.

1.  Szigorú böjti nap van Hamvazószerdán és Nagypénteken. E napokon a hústilalom mellett háromszor szabad étkezni és csak egyszer jóllakni. A böjt megtartása kötelező minden katolikus hívő számára, aki a 18. életévét betöltötte, de a 60. évét még nem kezdte meg. A hústilalom vonatkozik mindazokra, akik a 14. életévüket betöltötték.
  2.  A húseledeltől való megtartóztatás kötelező nagyböjt péntekjein mindazok számára, akik a 14. életévüket már betöltötték.
  3.  Egyszerű bűnbánati nap van az év többi péntekjén. Ez megtartható a hústól való megtartóztatással, vagy egyéb bűnbánati cselekedettel. (önmegtagadás, jó cselekedet, imádság, stb.)
  4.  Amennyiben egyházilag parancsolt ünnep, vagy hazánkban megtartott egyházi, illetve  világi ünnep péntekre esik, híveinknek felmentése van a bűnbánati nap kötelezettsége alól.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.