Templom búcsú

A jövő vasárnap, Magyarok Nagyasszonya ünnepe alkalmából lesz 120 éves templomunk búcsúja.
Teljes búcsú elnyerésére van lehetőség ezen a napon, mely felajánlásunk szerint az „ideig tartó” büntetéstől, vagyis a tisztítótűztől szabadít meg minket, vagy szeretteinket, illetve a tisztítótűzben szenvedőket
a mennyországba juttatja.
Ennek a kegyelemnek 3 együttes feltétele van: a szentgyónás, a szentáldozás és a pápa szándékára végzett ima.

A 10 órai szentmise előtt és igény szerint a mise után vendéggyóntatónk Benke István atya lesz. A szentbeszédet is ő fogja mondani.
Igyekezzünk mindannyian részesülni a bűnbánat szentségében!

Közvetlenül a mise után rövid koncert lesz a templomban.
Ezt követően közös együttlétre és meleg ebédre várjuk a híveket a templomkertbe, vagy rossz idő esetén a hittanterembe. Süteménnyel és üdítővel hozzájárulhatnak az ebédhez. Lesz családi táncház, sport és a gyerekeknek kézműveskedés.