Templomunk állapota

Tájékoztatni szeretnélek benneteket arról, hogy a templomunk boltíve balesetveszélyes. Ezt egy statikus mérnök állapította meg, és 5 méteres biztonsági sávot írt elő, ezt kijelöltük és elkülönítettük. A szentélybe és a szalaggal elkerített területre belépni, valamint a szalaggal elkerített padokat használni nem szabad. Ezután így lehet csak használni a templomunkat.

Erről tájékoztattam a megyéspüspök urat és megkezdtük a tárgyalásokat a hivatallal, hogy miként tudnánk ezt a helyzetet mielőbb megoldani.

Figyeljétek a honlapunkat, itt helyezzük el az aktuális állapotról szóló közleményeket!

Türelmetek és segítségeteket kérem!

Burger Ferenc

plébános atya

2 hozzászólás ekkor: Templomunk állapota

1. Kedves Testvérek!

Szeretnélek benneteket tájékoztatni a hétfői a Vácon történt tárgyalásról.

Jelen volt Simon Péter egyházmegyei főépítész úr és Laczkovits János statikus mérnök úr meg én.
    Megállapodtunk, hogy szeptember közepén részletesen feltárják a bajt és kialakítanak egy dúcolási tervet erre az évre.

2018-ban kérni fogjuk, hogy az egész tető felújítása történjen meg, mert 2019 januárjáig van érvényes építési engedélyünk.
    Sajnos sok baj van a templomunkkal az eddigi használat miatt, így nagyon sok pénzt kell majd az évek folyamán rendszeresen rákölteni.

Egyelőre ennyi tudható.

Üdvözlettel:
    Burger Ferenc
    plébános

2. Kedves Testvérek!

A péntek délelőtti feltáráson akik jelen voltak megállapították, hogy a korábban feltárt veszély valós, ezért egy dúcolást kell készíteni, ami lehetővé teszi a teljes templom használatát a végleges megoldásig.
    A dúcok tervét szeptember végig elkészíti a statikus tervező mérnök, amit a kivitelezők október folyamán készítenek el.

Amíg a dúcolás el nem készül addig a templomot a jelenlegi korlátozott állapotban lehet csak használni.

Nagyon köszönöm az eddigi pénzbeli adományokat és a személyes segítséget a takarításban és rend helyreállításban résztvevőknek!

Mellékelek egy képet az állványzatról.
    Állványok a templomban
    Tisztelettel és szeretettel: