Karitász

Az egyháznak fontos feladata a segítő szeretet kinyilvánítása, melynek helyi közösségi megvalósítása történik a plébániai karitászcsoportokban.

Az egyházközségünkben 11 éven át jól működő karitászcsoport egy évvel ezelőtt szűnt meg, mivel nem tudta már tovább vállalni tevékenységét.

A nagyböjt folyamán újraszervezzük a karitászcsoportot. Kértük azoknak a testvéreknek a jelentkezését, akik családjuk, munkájuk mellett alkalmanként vagy rendszeresen, közösségben szeretnének áldozatot vállalni másokért.

A szeretetszolgálat sokszínű, minél nagyobb a csoportlétszám, annál többféle segítségnyújtásra van lehetőség. Ki több, ki kevesebb feladatot vállalhat saját belátása szerint. Hívtunk fiatalokat és idősebbeket, nőket és férfiakat egyaránt.

Már vannak jelentkezők, a szervezés folyamatban van.

A csoporthoz a későbbiekben is csatlakozhatnak. Jelentkezni lehet a szentmisék után a sekrestyében.

Segíteni öröm és áldás. Jézus Krisztus mondta: „Amit eggyel a legkisebbek közül tesztek, velem teszitek” (Máté ev.)

Vélemény, hozzászólás?