Úrnapja

Június 23-án, vasárnap reggel 6 órakor kezdődik az úrnapi körmenet előkészítése, oltárok állítása. Szeretettel kérjük a kedves híveket, minél többen vegyenek részt ebben a szép közös munkában, hogy mindenkinek szép legyen az Oltáriszentség közös ünneplése. Kérjük, tekintsék személyes meghívásnak ezt a levelet!

A virágokat és a virághintő gyerekeknek szánt szirmokat már a szombat esti mise idejében is hozhatják.

Reméljük, hogy a nyári szünet ellenére sok kicsi és nagy gyerek is jelen lesz az ünnepi szentmisén és a körmeneten. Hozzanak magukkal kiskosarat a virághintéshez! Öltözzenek lehetőség szerint ünnepélyesen, fehér felsőbe.

Az ünneppel kapcsolatban a következő feladatokra várunk segítséget:

1. Irgalmas Jézus oltárnál:

–     Két férfiember kellene sátrat állítani a templomkertben.

–     Asztalt kell kivinni oltárnak és hozzá oltárképet, térdeplőt.

2. Szent Imre oltárnál:

–         A sziget és a rajta lévő fű, növényzet rendbetétele.

–         Két férfiember kellene sátrat állítani.

–         A sátorba asztalt kell kivinni oltárnak, és rá a Szent Imre szobrot, eléje pedig szőnyeget, térdeplőt.

3. Jézus Szíve oltárnál:

–          A szokásos kerítést az oltár mögött zöld ágakkal kell díszíteni (kötöző drótra, madzagra van szükség hozzá)

–         Asztalt szoktak adni a házban lakók oltárnak. Hozzá oltárképet, térdeplőt, szőnyeget kell kivinni (virágszőnyeget is lehet készíteni).

4. Szűzanya oltárnál:

–          A szobor környezetébe virágvázákat kell állítani, térdeplőt kell kivinni.

További feladatok:

–          A baldachin összeállításához / szereléséhez és majd az elpakolásához 2-3 ember szükséges a sekrestyében.

–          Térdeplőket, asztalokat kell lehozni a sekrestye padlásáról – majd a végén visszavinni.

–           Hölgyek feladata az oltárterítők vasalása, felhelyezése és a virágdíszítés.

–          3 virágszőnyeget kell alkotni a szokásos jelképekkel a templom előtt.

–          Nagy kézi bevásárló kosarakat kérünk kölcsönbe hozni a szirmoknak, a kiskosarak utántöltéséhez. Az utántöltést általában ott helyben kézbe adva vállalják az anyák.

–          Mise előtt jóval használható szirmokká kell tépni és „bekeverni” a virágokat.

–          A körmenet kezdetén a templom bejáratánál koordinálni kell felállást a virághintő gyerekek elhelyezkedése segítésére.

–          A kint hagyott virágos kosaraikhoz és a felsorakozáshoz hozzá kell segíteni a gyerekeket.

–          Az ünnep után az elpakolás, takarítás is legalább 10 embert igénylő fontos feladat!

A feladatokkal kapcsolatos kérdésekkel a helyszínen Dévai Zolihoz és Dévai Zsuzsához fordulhatnak.

Előre is köszönjük mindenkinek a munkáját, fáradságát!

Vélemény, hozzászólás?