JÁRVÁNYÜGYI RENDELKEZÉSEK 2021. NOVEMBER 1-TŐL

A súlyosbodó járványhelyzetre való tekintettel, a Váci Egyházmegyében 2021. november 1. napjától az alábbiakat rendelem el.

1. A szentmiséken és a többi templomi szertartás alkalmával a maszk használata kötelező.
  2. Áldoztatni misében és misén kívül is csak kézbe szabad.
  3. A kézfogás a béke jelének átadási módjaként semmilyen formában nem megengedett.
  4. Akik félsőlégúti betegség tüneteit észlelik magukon (köhögés, tüsszögés, orrfolyás), ne menjenek templomba. Természetesen ebben az esetben rájuk nem vonatkozik a vasárnapi misén való részvétel kötelezettsége.
  5. A szenteltvíz-tartókat ürítsük ki.
  6. Gyakran tisztítsuk a kilincseket és a padokat.
  7. Valamennyi szertartás és egyéb közösségi vagy más alkalom során továbbra is kiemelt figyelmet kell fordítani az egymástól való biztonságos távolság megtartására és a kézfertőtlenítésre.

Köszönöm mindenki türelmét, vigyázzunk egymásra!

Vác, 2021. október 28.

✠ Marton Zsolt s. k.