ÉLŐ KÖVEK – 2024. II. FÉLÉV

Az „ÉLŐ KÖVEK” program (korábban Ima-katekézis) egy hároméves felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára, amikor Marton Zsolt főpásztor hívására és kérésére valamennyi plébániai közösség ugyanazokon a gondolatokon elmélkedik, ugyanazokat a tanításokat hallgatja és együtt is imádkozik.

Az egyházmegye jubileumára a péceli és mendei hívek közösen készülnek a felváltva szervezett ima-találkozókon.

A FELKÉSZÜLÉS CÉLJA, hogy

• hitünkben elmélyüljünk
• közösségeinkben megerősödjünk
• missziós gyakorlataikban megújuljunk
• lelkileg megújulva készüljünk fel a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumának megünneplésére.

A készület három egymást követő évben, három központi téma mentén évente öt-öt tanításra épül, amelyek tetszőleges ima-alkalmakkal és egyéb közösségi ünnepekkel egészülhetnek ki.

Témák 2023-2026:
1. év: 2023 – 2024: Személyes hitem, megtérés
2. év: 2024 – 2025: Közösség, helyem a közösségben
3. év: 2025 – 2026: Kifelé fordulás, evangelizáció, misszió

2024 második félévében ismét két ima-találkozó (vagy ima-katekézis) lesz az alábbi időpontokban:

1. alkalom: 2024. okt. 23.; helyszín: Mende; téma: A communió-egyháztan; Az egység (bővebb információk és programok hamarosan)

2. alkalom: 2024. dec. 21.; helyszín: Pécel; téma: Communio egyháztan a gyakorlatban: a közösségek élete (bővebb információk és programok hamarosan)

A szervezésben számítunk a helyi közösségek és hívek segítségére, kreativitására, de legfőképp részvételére!

Vélemény, hozzászólás?