HD 1961. év

1961. év

A képviselőtestület 1961. április 16-án tartott ülést. Ezen az 1960, évi zárszámadás elfogadása, az elmúlt negyedév eseményeinek megtárgyalása, a képviselőtestület új tagjainak beiktatása, a templomfestés kérdése, valamint indítványok szerepeltek. Az ülésen valamennyi testületi tag megjelent.

Egy, a tárgyévről származó, kimutatás szerint gondosan vezették a perselyekben jelentkező bevételeket.  Erre a kiadások miatt szükség is volt, mert a már többször említett templomfestés kérdése ebben az évben valósult meg a pénzügyi kimutatások szerint. A  bejegyzésekből az derül ki, hogy az előkészítő munkákra (faljavítások, ajtó és lépcsőjavítások, állványozások, stb,) júliusban  mintegy 20.000.-forintot, a tényleges festésre pedig augusztusban mintegy 15-18000.- Ft-ot fizettek ki. Ezenkívül  kőművesmunkák, ajtó és kapu készítése illetve javítása, valamint a keresztúti képek festése képviselte a nagyobb kiadásokat.