Karitász

Karitászcsoportunk bemutatása

Katolikus Karitászcsoport – Pécel

Kedves Testvérek, elsősorban Egyházközségünkben, de ha szükséges és módunkban áll, azon kívül is igyekszünk a segítő szeretetet sokféleképpen gyakorolni:

• A családok mindennapi életében felmerülhetnek technikai nehézségek, melyek megoldásához kérhetnek tőlünk segítséget.
  • Igyekszünk segíteni olyan esetekben is, melyek az egyes gyermekekkel kapcsolatosak és a hittancsoportokban, óvodákban, iskolákban felmerülhetnek. Így igyekszünk tehermentesíteni a családokat is.
  • A családban, intézményben vagy egyedül élő idős emberek, betegek, sérültek, alkalmankénti felügyeletét és alapvető ellátását is szívesen vállaljuk.
  • Az aktuálisan anyagi segítségre szorulókat, lehetőségeinkhez mérten igyekszünk támogatni, szükség szerint gyors segítséget nyújtani.
  • Bekapcsolódunk a Katolikus Karitász által alkalmanként központilag szervezett élelmiszergyűjtésekbe, adománygyűjtésekbe és azok szétosztásába és kiosztásába.
  • Szükség szerint egyéb felmerülő feladatokban részt vállalunk.

Munkánk segítéséhez kéréseket, információkat várunk:

• írásban, pontos elérhetőséggel a templomban hátul elhelyezett karitászperselybe lehet dobni
  • a karitászcsoport e-mail címére lehet elküldeni (pecelikaritasz@gmail.com)
  • a karitászcsoport telefonszámára SMS-t vagy hangos üzenetet küldeni (06-30/360-6266)

Bekapcsolódnál a szeretetszolgálatba?

A karitászcsoport szeretettel várja új munkatársak jelentkezését, fiatalokat és idősebbeket, nőket és férfiakat egyaránt. A szeretetszolgálat sokszínű, minél nagyobb a csoportlétszám, annál többféle segítségnyújtásra van lehetőségünk. Ki több, ki kevesebb feladatot vállalhat saját belátása szerint. Jelentkezni a pecelikaritasz@gmail.com e-mailcímen és telefonon (06-30/360-6266) lehet, vagy személyesen a Karitászcsoport tagjainál.