Gospel kórus szolgálata

Jövő hét vasárnap, május 27-én a Lumen Christi Gospel kórus fog szolgálni a 18:00 órai szentmisén. Robert Ray, amerikai zeneszerző Gospel miséjének tételeit éneklik majd, kiegészítve néhány egyéb gospel énekkel.

 
A Gospel mise a liturgikus hagyományoknak az afro-amerikai katolikus egyház kortárs zenei nyelvén történő interpretációja. A liturgia szövegét követi, angol nyelven fog elhangzani, magyar szövegkivetítéssel.
A Lumen Christi a „fekete gospel” zene kiemelkedő hazai képviselője. Egy lendületes, fiatalos kórus, mely idén ünnepli 20 éves fennállását. Tavaly a Budapesti Nemzetközi Kórusversenyen arany minősítést kapott. Egyházközségünkből 2 fiatal is tagja a kórusnak, mindenkit szeretettel hívunk az esti misére.
 
Tasnádi Petra

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük