Templom búcsú

Október 13-án, vasárnap, Magyarok Nagyasszonya ünnepe alkalmából lesz 120 éves templomunk búcsúja. Teljes búcsú elnyerésére van lehetőség ezen a napon, mely felajánlásunk szerint az „ideig tartó” büntetéstől, vagyis a tisztítótűztől szabadít meg minket, vagy szeretteinket, illetve a tisztítótűzben szenvedőket a mennyországba juttatja. Ennek a kegyelemnek 3 együttes feltétele van: a szentgyónás, a szentáldozás és a pápa szándékára végzett ima.

A 10 órai szentmise előtt 9.30-tól és igény szerint a mise után vendéggyóntatónk Benke István atya lesz. A szentbeszédet is ő fogja mondani. Igyekezzünk mindannyian részesülni a bűnbánat szentségében!

Közvetlenül a mise után rövid koncert lesz a templomban. Ezt követően közös együttlétre és meleg ebédre várjuk a híveket a templomkertbe, vagy rossz idő esetén a hittanterembe. Süteménnyel és üdítővel hozzájárulhatnak az ebédhez. Lesz családi táncház, sport és a gyerekeknek kézműveskedés.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük